Зміни до порядку проставлення Апостиля

Від admin
27 лютого 2020 року Міністерство юстиції України винесло на розгляд зміни до Порядку, який регулює норми та правила апостилізації офіційних документів. Наказ про реформування стосується оригіналів, які були видані органами юстиції та судами, а також дозволів чи доручень, оформлюваних українськими нотаріусами.
Наразі немає чітких вказівок відносно змін, тому що Розпорядження не набрало чинності, але про деякі факти ми вже дізналися. Про них розповімо більш детальніше на сторінках нашого сайту лише опісля його підписання.
Всі ці нововведення  викликають дуже багато запитань, стосовно: Вартості апостиляції; Термінів виконання; Місця подачі та отримання; Вигляду самого відбитка Та інше
Відповіді будуть відомі уже після реалізації нововведень. Ви будете відразу повідомлені нами про це.
Спробуємо нагадати, де й на яких документах апостиль штампують, навіть пришивають. Ті свідоцтва, котрі надаються державними відділами РАЦСів повинні бути підшиті до листка наявним електронним Апостилем. Учбові атестати та дипломи проходять апостилювання лишень в Міністерстві освіті с обов’язковим проколюванням пластикових або книжкових кірочок та додатками. Довідки про відсутність судимості та Відомості від податкової подаються тільки в Міністерство закордонних справ. І apostille на них зображений квадратним штампом. Дійсний шаблон  був прийнятий в місті Гаазі ще у 1961 році. Даний міжнародний зразок, розроблений з метою вільного перетину кордонів різноманітних документів, сертифікатів, тощо. Щоб не ускладнювалося підтвердження справжності ділових та особистих бумаг.